Hızla gelişen dünya daha az enerji tüketmek adına hem daha uzun hem de daha ucuza aydınlanmak adına teknolojinin gelişmesiyle beraber tercihler artmıştır. Bununla birlikte Alüminyum LED profiller üretilmiştir. Alüminyum üretimi oldukça rahat bir maddedir. Bu nedenle fiyatı uygundur. Sağlam ve hafif olması dekoratif olarak kullanım alanlarını arttırmaktadır. Sizin taleplerinize göre hızlı bir hizmet vermek için en çok tercih edilen ürünlerimizden mutlaka stokta bulunduruyoruz.

Enerji maliyetlerinin yüksek fiyatlarda olması sorunuyla ortaya çıkan alüminyum LED profiller ile daha uzun enerjiye sahip olabilirsiniz. Maliyet tasarrufunun yanı sıra çevreyi korumaktadır. Isı transferlerinin gerçekleşmesine yardımcı olmak için üretilmişlerdir ve uzun ömürlüdürler.

Alüminyum LED Profilleri Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Işığa ihtiyaç duyduğunuz her yerde alüminyum LED profillerini kullanabilirsiniz. LED ışıklarını kullanmak için özel bir alana sahip olmanız gerekmiyor. İnsanoğlunun yaşam alanlarının hemen her yerinde LED ışıklar kullanılmaktadır.  Hastaneler, havaalanları, iç ve dış aydınlatma, caddeler, bina dış aydınlatmaları, park ve bahçeler aklınıza gelebilecek her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buralarda kullanılan LED ışıklar sayesinde alüminyum üreticileri de kendilerini hızla geliştirmişlerdir.

Alüminyum profil üreticileri LED ışıklar ile yüzlerce çeşit alüminyum profil üretmişlerdir ve üretmeye devam etmektedir. Alüminyumun iletkenliğe sahip olması ve ısıyı emerek dağıtması LED ile bir bütünlük oluşturur.

Alüminyum LED Profil Kullanım Alanları

Kolay ve ekonomik bir aydınlatma için tercih edilen alüminyum LED profil aydınlatmalar son dönemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanım amaçları da değişmiştir. Daha çok;

·        Muhtelif aydınlatma çözümler için kullanılmaktadır. Zarif, şık ve estetik bir görüntüye sahiptir.

·        Şerit ve çubuk LED uygulamaları tercih edilmektedir.

·        LED’lerin profilleri ile alüminyumun yan kapakları sayesinde zemine montaj yapılabilme imkanına sahiptir.

·        Dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Raf, asma tavanlarda, tavan süslemeleri için mutfakta ve dolap aydınlatmalarında zarif bir görüntü sunmaktadır.

Bunlara ek olarak ışık kaynakları için dilediğiniz ışığın renklerini kullanabilme özelliği ile büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Hem iç mekanlarınızın kullanımında hem de dış mekanlarınızda kullanımınız için özel tasarım yapılır. Özellikle kapaklı ya da gömme tasarımına sahip olan dolaplarınız içinde şerit ışık kaynaklarını sizler için birleştiriyoruz.

Profil LED’lerin Kullanımları

Sıralı halde tek bir ışığın birden fazla ışık kaynağını arka arkaya sıralanarak bütün bir ışık halinde etkisini ortaya koymaktadır. Bu pratik yöntem ile her noktadan kolayca kullanım özelliğine sahip olabiliyorsunuz. Özellikle küçük veya büyük alanların aydınlatılmasındaki etkiye göre dilediğiniz şekilde müdahale edebiliyorsunuz. Bir giysi odanız ile salonunuzdaki ışık dağılımında sizin tercihleriniz esas alınır. Kapı geçiş eşiklerinize, askı profillerinize, basamak profillerinize, ofis bölümlerinize, ofis girişleri isimliklerinize kolay ve hızlı bir biçimde montajı yapılmaktadır.

Ofisinizde ve evinizde renklendirmek istediğiniz alanları da şerit LED’ler ile tabela, çerçeve ya da yazı gibi bölümlerin etrafını dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Böylece köşenizi dikkat çekici bir hale getirmiş olursunuz.

Alüminyum Profil LED’lerin Ömürleri Ne kadar?

Evinizde ya da diğer yaşam alanlarınızda kullandığınız aydınlatma sistemlerinden çok daha uzun ömürlüdür. LED’lerin pratik ve kullanışlı olması uzun ömürlü olması nedeniyle çok tercih edilmektedir. Dilediğiniz kullanım özelliğine göre size özel tasarlanan alüminyum profil LED’lere sahip olabilirsiniz.

Özellikle belirtmekte fayda var ki diğer aydınlatma çeşitlerine göre daha uzun ömürlüdür. Aydınlatma etkisinden hiçbir şey kaybetmeden ve kullandığınız niteliklere göre uzun süre kullanabilirsiniz.

Çok basit bir montaj özelliğine sahiptir. Şerit LED’ler taşınma işlerinizde dahi kolayca sökülüp tekrar montajı yapılmaktadır. Yeniden kullanıma hazır hale gelmektedir.